Mutfak Tezgah Arası Cam Kullananlar Fiyatları Resimleri

Tezgah Arası Cam Panel MUTFAĞINIZDA SON DOKUNUŞ

 • 17 Mayıs 2016

TEZGAH ARASI 3D CAM PANELLER

Eğer mutfağınızdan sıkıldıysanız ve değiştirmeyi düşünüyorsanız, tüm mutfak dolaplarınızı değiştirmek yerine, sadece tezgah ile dolap arasındaki duvarları değiştirerek mutfağınızı baştan yaratmaya ne dersiniz? Bunun için yeni fayans veya seramik seçmenize gerek yok, çünkü artık tezgah arası cam panel adı verilen yepyeni bir sistemle, mutfağınızın en görünür yeri olan tezgah-dolap arası duvarlarınız,  baştan aşağıya değişiyor.

 

Tezgah arası cam panel mutfak dolapları ile tezgah arasında kalan duvar bölümünün, seramik, cam mozaik veya fayans yerine üç boyutlu cam panellerle kaplanması işlemidir. Bu paneller üç boyutlu olarak tasarlandığı için, derinliği olan panellerdir ve mutfak tezgahı ile dolap arasındaki duvarları tamamen canlandırır. Eğer isterseniz, tezgaha veya dolap kapaklarına da uygulanabilen cam paneller, mutfağınızda çok farklı bir kullanım detayı yakalayarak, tamamen sizin farkınızı yansıtmak üzere tasarlanırlar. Panellere uygulanacak resim seçenekleri, tamamen size aittir. Uygulanacak üç boyutlu resimleri uygulayacak firma tarafından belirlenen resimler arasından seçebileceğiniz gibi, dilediğiniz yüksek çözünürlükteki resmi de kullanma imkanınız bulunmaktadır. Panellerin arkasına uygulanacak ışık bantı ile görselleriniz, iki boyutlu görüntüden çıkarak gerçek boyuta taşınır.

 

Tezgah arası cam panel kalınlıkları 6 mm. ile 8 mm. arasında değişir, ancak genellikle 6 mm. kalınlığında cam kullanılır. Uygulanacak olan paneller; uygulama alanına göre tek parçadır veya parça parçadır ve tamamen kişiye özeldir,  dolayısıyla duvarınızın milimetrik ölçüleri alınarak kesilir. Daha sonra özel baskı teknikleri uygulanarak, camın üzerine seçtiğiniz yüksek çözünürlükteki üç boyutlu resim basılır. Tezgah arası cam paneller uygulanmadan önce, duvarınızda bulunan priz yerleri, yine milimetrik ölçülerle kesilir ve uygulamaya hazırlanır.mutfak arası, tezgah üstü ve tezgah arasına 3d resimli cam panel

 

Tezgah arası cam paneller, tek parça veya parça parça (uygulama alanına göre 2-3-4 ek) oldukları için birleşme yerleri fayans araları gibi sık olmaz, dolayısıyla aralarında derz veya gözenek bulunmaz. Bu da yemek hazırlarken en çok kirlenen yer olan duvarların, çok daha kolay temizlenmesini sağlar. Ön yüzey cam olduğu için cam sil veya cif gibi malzemelerle ve bulaşık teli, bulaşık süngeri gibi camı çizmeyen her türlü araç ile rahatlıkla temizlenir ve yüksek oranda hijyen sağlanır. Ayrıca basılan resim de arka planda kaldığı için duvar güneş alsa bile asla solmaz veya bozulmaz, sudan etkilenmez. Tezgah arası cam panellerde kullanılan resim, camın arkasına yapıştırılmaz, yüksek çözünürlüklü dijital baskı teknikleri uygulanarak camin arka yüzeyine işlenir ve sonrasında baskının üzeri özel bir koruyucu tabaka ile kaplanır. Bu da resminizin cam kadar uzun ömürlü olmasını sağlar.

 

Panelde kullanılan camlar ise temperli yani yüksek ısıda fırınlanmış camdan imal edilir, dolayısıyla kırılmaya ve yüksek ısıya karşı en az fayans kadar dayanıklıdır. 4 mm. kalınlığındaki araba camlarında veya 3 mm. kalınlığındaki duş paneli camlarında olduğu gibi herhangi bir şekilde kırılsa bile kişiye zarar vermez yada fırının veya ocağın yüksek ısısından zarar görmesi çok zordur. Kasıtlı olarak çivi gibi sert bir cisimle çizmeye çalışmadıktan sonra çizilmez veya delinmez.

 

Mutfaklarda modern bir görünümü sağlamak için cam, en kolay uygulanan malzemedir. Mutfak dolaplarınızı değiştirmeden uygulanacak cam paneller, dolaplarınız ne kadar klasik görünümde olursa olsun, mutfağı modern bir boyuta taşıyacaktır.

Mutfak cam

3 Comments on Tezgah Arası Cam Panel MUTFAĞINIZDA SON DOKUNUŞ

 • Selçuk says:
  2 Mayıs 2017 at 16:12

  Mutfak arası cam…
  Priz yerleri montaja geldiğinde kesilebilir mi ?
  Fabrika harici evde ustalar kesebilir mi
  Kolay gelsin cvb verirseniz memnun olurum.

  Cevapla

  • mutfakcam says:
   9 Mayıs 2017 at 21:15

   Merhaba priz, kolon, davlumbaz mondaj dubel delikleri vs alındıktan sonra fırınlanma son aşamasıdır, mutfak cam – tezgah arası cam panel fırınlama işlemine tabi olduğu için montaj aşamasında hiçbir şekilde müdahale edilememektetir.

   Cevapla

 • sedat says:
  10 Temmuz 2017 at 11:12

  merhaba ;

  tezgah arası cam ın m2 fiyatını öğrenebilir miyiz ?

  kolay gelsin ..

  Cevapla

Leave a reply

Fields marked with * are required